Hakkımda

Ömer Demir, Müşteri Merkezlilik, Müşteri Deneyimi, Transformasyon, Dijitalizasyon, e-ticaret

Profesyonel hayata 2000 yılında Turkcell Global Bilgi’de başladım. Müşteri merkezlilik ve müşteri deneyimi kavramlarının önem kazandığı bu yıllarda müşteri adına bir çok yeniliği hayata geçirdiğimiz bu ekip benim için hem bir okul, hem de iş hayatımın en gurur dolu yıllarının kaynağı oldu. Sonrasında Turkcell Bilgi Teknolojileri departmanında IT servislerinin “müşteri gözü” ile ölçümlenmesi üzerine çalıştım ve dünyada ilk defa uygulanan bu ölçüm yönteminin geliştiricisi oldum. Devamında Turkcell Kurumsal Çağrı Merkezinin müşteri deneyimi ve kanal yönetimini üstlendim.

Profeyonel hayatıma Vodafone’da devam etme kararı aldıktan sonra parçası olmaktan gururduyduğum müşteri operasyonlarında Teknoloji ve RED Team ekiplerini yönettim. Devamında iç kullanıcı deneyimi ekibini kurarak Türkiyenin en büyük ve uzun soluklu dönüşüm programında kullanıcıların deneyimlerini geliştiren ekibi yönettim.

Hayat bu koşuşturmalarla geçerken MokaPota.com’u kurup hayatımda keyif aldığım iki şey hakkında yazılarımı yayınlamaya başladım. Basketbol ve Kahve. Bu proje ile e-ticarette affiliate marketing, content marketing alanında güzel deneyimleri yakalama fırsatı buldum.

Zaman içerisinde burada edindiğim özellikle kahve ve kahve makinesi bilgilerini bütün dünya ile paylaşmak için bir de kitap yazdım.

Bütün bunlara ek Amazon’un olduğu ülkelerde satıcı olup mağazalar kurdum. Stoksuz e-ticaret, e-ticarette müşteri deneyimi, iletişimde kullanılan sözcüklerin gücü konularında ciddi bir tecrübe kazandım.

OmerDemir.net’te ise iş dünyası, teknoloji ve yenilikler ve kendi kendime konuşurken düşündüklerimi paylaşıyorum. Giderek dijitalleşen dünyaya biraz tuz biber ekmeye gayret ediyorum.

Ömer Demir