Hakkımda

Profesyonel hayata 2000 yılında Turkcell Global Bilgi’de başladım. Müşteri merkezlilik ve müşteri deneyimi kavramlarının önem kazandığı bu yıllarda müşteri adına bir çok yeniliği hayata geçirdiğimiz bu ekip benim için hem bir okul, hem de iş hayatımın en gurur dolu yıllarının kaynağı oldu. Sonrasında Turkcell Bilgi Teknolojileri departmanında IT servislerinin “müşteri gözü” ile ölçümlenmesi üzerine çalıştım ve dünyada ilk defa uygulanan bu ölçüm yönteminin geliştiricisi oldum. Devamında Turkcell Kurumsal Çağrı Merkezinin müşteri deneyimi ve kanal yönetimini üstlendim.

Profeyonel hayatıma Vodafone’da devam etme kararı aldıktan sonra parçası olmaktan gururduyduğum müşteri operasyonlarında Teknoloji ve RED Team ekiplerini yönettim. Devamında iç kullanıcı deneyimi ekibini kurarak Türkiyenin en büyük ve uzun soluklu dönüşüm programında kullanıcıların deneyimlerini geliştiren ekibi yönettim.

Hayat bu koşuşturmalarla geçerken MokaPota.com’u kurup hayatımda keyif aldığım iki şey hakkında yazılarımı yayınlamaya başladım. Basketbol ve Kahve. Bu proje ile e-ticarette affiliate marketing, content marketing alanında güzel deneyimleri yakalama fırsatı buldum.

Zaman içerisinde burada edindiğim özellikle kahve ve kahve makinesi bilgilerini bütün dünya ile paylaşmak için bir de kitap yazdım.

Bütün bunlara ek e-ticarete atıldım, satıcı olup mağazalar kurdum. Uluslararası ticaret ve pazaryeri yönetimi konularında farklı ülkelerde tecrübeler edindim. Bir çok noktada pasif gelir kaynakları üreterek uyurken gelir kazanmanın yollarını oluşturdum. Bütün bu süreç içerisinde otomasyon robotik süreçler ve humanless çözümleri kendi iş modellerime uygulayıp bana çok şey kattığını düşündüğüm tecrübeler elde ettim.

Pasif gelir modellerim belirli bir olgunluğa ulaştıktan sonra, Türkiye’de alanında hep ilkleri hayata geçiren biri olmanın getirdiği heyecanla profesyonel hayata döndüm. Tanımadığım bilmediğim bir sektörde öğrendiklerimi hem uygulama hem de geliştirme fırsatı yakaladım.

Daha ilk yılımda yeni dahil olduğum sektörde elektrikli araçlar için gezici şarj istasyonu (m-sarj), motorsikletle yol yardımı (m-oto yardım), otomatik müşteri takip uygulamaları ve irili ufaklı daha bir çok ilki ülkemde hayata geçirmenin keyfini yaşıyorum.

OmerDemir.net’te ise iş dünyası, teknoloji ve yenilikler ve kendi kendime konuşurken düşündüklerimi çok sık olmasa da paylaşıyorum. Giderek dijitalleşen dünyaya biraz tuz biber ekmeye gayret ediyorum.

Bildiğimi paylaşmaktan ve öğretmekten hiç yılmadım, çekinmedim, hiçbir bilgiyi kendime saklamadım. O kadar çok öğrenecek şey var ki, kendime saklarsam yenilerinden mahrum kalırım diye düşündüm hep. En iyi öğrenmenin öğretmek olduğuna inandım. Ben öğrendikçe çevrem öğrendi onlar öğrendikçe ben de öğrendim ve geliştim.

Hiçbir zaman yalnız olmadım ve hiçbir şeyi yalnız başarmadım. Hep bir ekip işiydi ve ben o ekibin bir parçası oldum. Benimle birlikte yürüyen, bana inanan arkadaşlarım ve yöneticilerim oldu hep, fikrine güvendiğim, bakış açısına ve öngörülerine saygı duyduğum insanlar en sıkıştığım anda çıktı karşıma, bu nedenle kendimi şanslı sayıyorum ve bana kattıkları için sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

İyi ki varsınız!

Ömer Demir